Ogłoszenie wyników konkursu

15.04.2014

26. marca w artkule pt. "Swąd topiącego się plastiku" zamieściłem pytanie konkursowe dotyczące omawianego w nim problemu. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi oczywiście wiązało się z nagrodą pieniężną. Ku naszemu zaskoczeniu otrzymaliśmy całe mnóstwo mail'i z odpowiedziami. Były one oczywiście różne, ale mnie najbardziej ucieszył fakt, że jak się okazało, mamy bardzo wielu czytelników, uważnie śledzących każdy nasz nowy wpis.

Po pierwsze oczywiście chciałbym podać prawidłową odpowiedź na zadane pytanie. Pytanie dotyczyło tajemniczego swądu, który wyczuwalny był w domu podczas palenia w piecu.

Powodem owego swądu była nadpalająca się wełna izolująca wkład ceramiczny.

1.JPG

Powyższe zdjęcie obrazuje miejsce jego powstania. Rozsadzony przez zbyt ciasno dopasowany czopuch, króciec trójnika, rozszczelnił się na tyle, że nadpaleniu uległ pozpośrednio na nim osadzony fragment wełny.

Prawidłowej odpowiedzi niestety nikt nie udzielił. W związku z powyższym nagroda zostanie przesunięta do kolejnego konkursu, a nie wykluczone, że dojdzie do jakiejś kumulacji. Życzę zatem szczęścia następnym razem.

 

 

 

 

 

 

Komentarze:

< powrót

© brata.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk