komin-w-drewnianym-domu-2.jpgDomy z drewna niewątpliwie mają swój urok. Są jednak tacy, którzy nigdy by się na taki nie zdecydowali. Wśród zarzutów stawianych przez sceptyków podobnych rozwiązań padają argumenty, że z roku na rok dom z drewna traci na wartości w związku z procesami starzenia się drewna. Są to procesy nieodwracalne, spowodowane długotrwałymi działaniami czynników zewnętrznych takich jak wilgotność, zmiany temperatury, promieniowanie UV. Dodatkowo jest wysoce podatne na korozję biologiczną, a więc działanie owadów czy grzybów. Jednak najpoważniejszym mankamentem takiego rozwiązania okazuje się wysoka łatwopalność. Stąd też wśród posiadaczy domów drewnianych pojawiają się uzasadnione obawy i pytania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego.


Czyszczenie komina

22.07.2015

cZYSZCZENIE-KOMINA.jpgDo tej pory we wszystkich artykułach poruszane były prawie wyłącznie kwestie związane z najczęściej popełnianymi błędami, zasadami prawidłowego montażu systemów kominowych oraz szeregowi perypetii sprawom tym towarzyszących. Jakiś czas temu jednak jeden z naszych klientów poruszył sprawę, która jakimś cudem do tej pory nie została poruszona, a która w sposób nieodłączny towarzyszy szeroko pojętej problematyce kominów.

 


murowny-vs-system.jpgOtrzymuję od was mnóstwo listów z wieloma pytaniami. Staram się na każdy odpowiedzieć w miarę możliwości jak najszybciej. Jednak charakter mojej pracy nie zawsze pozwala mi zając się waszymi sprawami od ręki. Rekompensując więc moje niekiedy spóźnione reakcje chciałbym opublikować niektóre z nich. Na początek może sprawa, która pojawia się najczęściej.


Ósmy cud świata

14.05.2015

Nie sposób przejść obok nich obojętnie. Od zawsze zachwycają i zachwycać będą. I o ile niektóre z nich na skutek różnych kataklizmów cieszą nasze oko już tylko na kartkach papieru, to dzięki staraniom odpowiednich instytucji inne, odrestaurowane i stale odnawiane, ciągle jaśnieją swoją pierwotną świetnością. Mowa oczywiście o wybitnych dziełach architektury, których nie byłoby gdyby nie genialni mistrzowie, twórcy tego niebywałego dziedzictwa.


Woda w kominie

24.04.2015

Woda-w-kominnie-2.jpgSprawa ta rozciągnęła się trochę w czasie. Zgodnie jednak z maksymą znanego polityka, że mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, my również woleliśmy poczekać i upewnić się, że faktycznie wszystko działa jak należy. Nie wyciągałem więc tego tematu do tej pory, choć chronologia przypadków kazała postąpić inaczej.


Myślę, że przynajmniej większość z nas, jeśli nie na własnej skórze, to przynajmniej z opowieści dowiedziała się o problemach jakie niesie za sobą decyzja o rozpoczęciu budowy. Nie myślę w tym momencie bynajmniej o tych, typu nierówna ściana, źle wykonane spadki czy sypiący się tynk. Nie umniejszając jednak cierpieniom tych „szczęśliwych” inwestorów, mających właśnie takie problemy, chciałbym dzisiaj o pozostałych, którzy w moim odczuciu rzeczywiście je mają.


Deja vu

19.03.2015

Deja-vu-jpg.jpgEfekt Deja vu określany jest jako odczucie powtórnego przeżywania zdarzeń lub obrazów, co do których, w momencie ich wystąpienia, mamy pewność ich zaistnienia w przeszłości. I choć świat nauki dalej pozostaje bezradny usiłując rozwikłać jego tajemnicę, najnowsze badania jednego z instytutów wykazały, iż w zdecydowanej większości przypadków dotyczą one osób przed dwudziestym rokiem życia. Mimo iż, z przykrością stwierdzając, okres ten mam już dawno za sobą, to intensywność tych odczuć, na przekór wynikom badań, w moim akurat przypadku niestety narasta.


Cieknący problem

05.03.2015

Podobno jedną z zasad w biznesie jest „czas to pieniądz”. Stąd też nikogo już nie dziwi wszechobecny pośpiech i ciągła presja prawie z każdej strony. Niemal wszyscy chcą mieć dzisiaj wszystko na wczoraj, a pośród setek spraw to właśnie te własne wydają się najważniejsze. W ten cały mechanizm niestety wkręcani są mimowolnie pozostali, którzy muszą albo się dostosować, albo po prostu wypaść.


© brata.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk