Zakończenie komina

20.04.2016

Zakonczenie-komina.jpgDiabeł tkwi w szczegółach. Wszystko zrobione jak należy, a jednak coś nie działa. Ile to już razy dokonując drobnej naprawy, czy podłączając nowo zakupiony sprzęt dochodzimy właśnie do podobnego wniosku? W takich sytuacjach zdani na niezgłębione pokłady własnej cierpliwości, przyczyn braku pożądanych skutków, poszukujemy sami lub zgodnie z regułą panującą w pewnym teleturnieju wykonujemy telefon do przyjaciela bądź specjalisty.


Kierownik budowy

25.03.2016

Kierownik_budowy_.jpgObowiązek objęcia funkcji kierownika budowy przez osobę o odpowiednich uprawnieniach do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w wystarczającym zakresie i specjalności, spoczywa na inwestorze (art. 18 ust. 1 PB, art. 41 ust. 1 PB). To więc od inwestora zależy komu tą funkcję powierzy. Zasadniczą jednak kwestią jest sprawa zakresu jego odpowiedzialności co do prawidłowości i jakości przeprowadzonych prac.


30 lat gwarancji

22.02.2016

FARBOWANY_LIS_szablon_ramka_kwadrat_2.jpgW Polsce według mojej rachuby jest około 50-ciu producentów systemów kominowych. Jeszcze niedawno mogłem się ich doliczyć 40-stu. Przybywa nam więc konkurentów, którzy z coraz większym rozmachem starają się zwojować rynek. Paradoks sytuacji polega na tym, że na tych 50-ciu aż 40-stu niczego tak naprawdę nie produkuje. Cały ogrom ich działalności polega na kompletacji zakupionych u innych dostawców komponentów. Dodatkowym bodźcem motywacyjnym dla nowo powstających podmiotów tego typu jest ogólne poczucie bezkarności w przypadku otrzymania od klienta reklamacji na zakupiony produkt.


Pewne powiedzonka na stałe przywarły do wypowiadających je ludzi, stając się jakby ich pewnego rodzaju wizytówką. Z niezapomnianym bohaterem „Stawki większej niż życie” Hansem Kloss'em większość kojarzy jego słynne „ … nie ze mną te numery Bruner.” Inne równie powszechnie znane powiedzonko „ nie chcem, ale muszem” stało się, jak niektórzy uważają, swoistą dewizą prezydentury naszego noblisty. Od pewnego czasu zacząłem się łapać na tym, iż w mojej świadomości narodził się kolejny slogan, który nierozłącznie przywarł do bohatera sytuacji sprzed kilku tygodni.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i radości. Aby przy stole wigilijnym nie zabrakło tych których kochacie. Niech spełnią się wszystkie otrzymane w tym czasie życzenia i skrywane gdzieś w głębi serca marzenia. Życzymy dużo uśmiechu na codzień oraz samych sukcesów, zarówno na polu osobistym jak i zawodowym. Niech troski dnia powszedniego będą zawsze wyłącznie tym co Was wzmocni i pokrzepi do dalszej walki o to, co dla Was najważniejsze.

Redakcja Bloga


Okres świąteczny sprzyja wielu refleksjom. Każdy chce je przeżyć w miłej, rodzinnej atmosferze. Chętniej w tym okresie myślimy także o potrzebach innych. W wielu więc miejscach spotkać można różnych wolontariuszy zbierających na to czy na tamto. Niektórzy potrzebujący, wykorzystując podwyższoną w tym okresie wrażliwość potencjalnych darczyńców, biorą jednak sprawy w swoje ręce.


kto-pyta.jpgLudzka ciekawość nie zna granic. Niektórzy mówią, że gdyby nie ona, do tej pory nie wyszlibyśmy z jaskiń. Zaczynając więc już od wieku dziecięcego ludzie pytają o wszystko. I tylko od cierpliwości adresatów tychże pytań zależy w jakim tempie rośnie ogólny poziom wiedzy i świadomości. Zgodnie więc z ideą wzrostu w tym duchu, również my jako adresaci wielu wątpliwości, wykazując dużą wrażliwość i wyrozumiałość, na miarę naszych skromnych możliwości, staramy się odpowiadać temu wyzwaniu.


sito.jpgKominy stalowe były, są i z pewnością będą w użytku. Przemawia za nimi prostota montażu, szybkość jego przeprowadzenia i co jest niekiedy decydujące, nieduży ciężar całego systemu. Osobiście znam kominiarza, który właśnie ze względów ekonomicznych, przede wszystkim na skutek ogromnej oszczędności czasu, jak to on sam stwierdził nigdy nie będzie proponował kominów ceramicznych. Czy zatem wszyscy uczestnicy takiej transakcji mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani i czy wszyscy czerpać będą podobne korzyści?


© brata.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk