Klejenie-rur.jpgGdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Trudno mi teraz powiedzieć czy Pani Urszula poszła sprawdzić z własnej inicjatywy, czy wysłał ją mąż, nie chcąc samemu zostać posądzonym przez innych mężczyzn za marudnego i szukającego dziury w całym. Jeżeli tak, to wiedział co czyni, ponieważ efekt jej działań na długo niektórym utkwi w pamięci. I faktycznie coś w tym jest. Kobiecy upór i dociekliwość wiele razy okazują się dla wszystkich lepsze niż częste, męskie machnięcie ręką.


Zakończenie komina

20.04.2016

Zakonczenie-komina.jpgDiabeł tkwi w szczegółach. Wszystko zrobione jak należy, a jednak coś nie działa. Ile to już razy dokonując drobnej naprawy, czy podłączając nowo zakupiony sprzęt dochodzimy właśnie do podobnego wniosku? W takich sytuacjach zdani na niezgłębione pokłady własnej cierpliwości, przyczyn braku pożądanych skutków, poszukujemy sami lub zgodnie z regułą panującą w pewnym teleturnieju wykonujemy telefon do przyjaciela bądź specjalisty.


Kierownik budowy

25.03.2016

Kierownik_budowy_.jpgObowiązek objęcia funkcji kierownika budowy przez osobę o odpowiednich uprawnieniach do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w wystarczającym zakresie i specjalności, spoczywa na inwestorze (art. 18 ust. 1 PB, art. 41 ust. 1 PB). To więc od inwestora zależy komu tą funkcję powierzy. Zasadniczą jednak kwestią jest sprawa zakresu jego odpowiedzialności co do prawidłowości i jakości przeprowadzonych prac.


30 lat gwarancji

22.02.2016

FARBOWANY_LIS_szablon_ramka_kwadrat_2.jpgW Polsce według mojej rachuby jest około 50-ciu producentów systemów kominowych. Jeszcze niedawno mogłem się ich doliczyć 40-stu. Przybywa nam więc konkurentów, którzy z coraz większym rozmachem starają się zwojować rynek. Paradoks sytuacji polega na tym, że na tych 50-ciu aż 40-stu niczego tak naprawdę nie produkuje. Cały ogrom ich działalności polega na kompletacji zakupionych u innych dostawców komponentów. Dodatkowym bodźcem motywacyjnym dla nowo powstających podmiotów tego typu jest ogólne poczucie bezkarności w przypadku otrzymania od klienta reklamacji na zakupiony produkt.


Pewne powiedzonka na stałe przywarły do wypowiadających je ludzi, stając się jakby ich pewnego rodzaju wizytówką. Z niezapomnianym bohaterem „Stawki większej niż życie” Hansem Kloss'em większość kojarzy jego słynne „ … nie ze mną te numery Bruner.” Inne równie powszechnie znane powiedzonko „ nie chcem, ale muszem” stało się, jak niektórzy uważają, swoistą dewizą prezydentury naszego noblisty. Od pewnego czasu zacząłem się łapać na tym, iż w mojej świadomości narodził się kolejny slogan, który nierozłącznie przywarł do bohatera sytuacji sprzed kilku tygodni.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i radości. Aby przy stole wigilijnym nie zabrakło tych których kochacie. Niech spełnią się wszystkie otrzymane w tym czasie życzenia i skrywane gdzieś w głębi serca marzenia. Życzymy dużo uśmiechu na codzień oraz samych sukcesów, zarówno na polu osobistym jak i zawodowym. Niech troski dnia powszedniego będą zawsze wyłącznie tym co Was wzmocni i pokrzepi do dalszej walki o to, co dla Was najważniejsze.

Redakcja Bloga


Okres świąteczny sprzyja wielu refleksjom. Każdy chce je przeżyć w miłej, rodzinnej atmosferze. Chętniej w tym okresie myślimy także o potrzebach innych. W wielu więc miejscach spotkać można różnych wolontariuszy zbierających na to czy na tamto. Niektórzy potrzebujący, wykorzystując podwyższoną w tym okresie wrażliwość potencjalnych darczyńców, biorą jednak sprawy w swoje ręce.


kto-pyta.jpgLudzka ciekawość nie zna granic. Niektórzy mówią, że gdyby nie ona, do tej pory nie wyszlibyśmy z jaskiń. Zaczynając więc już od wieku dziecięcego ludzie pytają o wszystko. I tylko od cierpliwości adresatów tychże pytań zależy w jakim tempie rośnie ogólny poziom wiedzy i świadomości. Zgodnie więc z ideą wzrostu w tym duchu, również my jako adresaci wielu wątpliwości, wykazując dużą wrażliwość i wyrozumiałość, na miarę naszych skromnych możliwości, staramy się odpowiadać temu wyzwaniu.


© brata.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk