30 lat gwarancji

22.02.2016

FARBOWANY_LIS_szablon_ramka_kwadrat_2.jpgW Polsce według mojej rachuby jest około 50-ciu producentów systemów kominowych. Jeszcze niedawno mogłem się ich doliczyć 40-stu. Przybywa nam więc konkurentów, którzy z coraz większym rozmachem starają się zwojować rynek. Paradoks sytuacji polega na tym, że na tych 50-ciu aż 40-stu niczego tak naprawdę nie produkuje. Cały ogrom ich działalności polega na kompletacji zakupionych u innych dostawców komponentów. Dodatkowym bodźcem motywacyjnym dla nowo powstających podmiotów tego typu jest ogólne poczucie bezkarności w przypadku otrzymania od klienta reklamacji na zakupiony produkt.


Pewne powiedzonka na stałe przywarły do wypowiadających je ludzi, stając się jakby ich pewnego rodzaju wizytówką. Z niezapomnianym bohaterem „Stawki większej niż życie” Hansem Kloss'em większość kojarzy jego słynne „ … nie ze mną te numery Bruner.” Inne równie powszechnie znane powiedzonko „ nie chcem, ale muszem” stało się, jak niektórzy uważają, swoistą dewizą prezydentury naszego noblisty. Od pewnego czasu zacząłem się łapać na tym, iż w mojej świadomości narodził się kolejny slogan, który nierozłącznie przywarł do bohatera sytuacji sprzed kilku tygodni.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i radości. Aby przy stole wigilijnym nie zabrakło tych których kochacie. Niech spełnią się wszystkie otrzymane w tym czasie życzenia i skrywane gdzieś w głębi serca marzenia. Życzymy dużo uśmiechu na codzień oraz samych sukcesów, zarówno na polu osobistym jak i zawodowym. Niech troski dnia powszedniego będą zawsze wyłącznie tym co Was wzmocni i pokrzepi do dalszej walki o to, co dla Was najważniejsze.

Redakcja Bloga


Okres świąteczny sprzyja wielu refleksjom. Każdy chce je przeżyć w miłej, rodzinnej atmosferze. Chętniej w tym okresie myślimy także o potrzebach innych. W wielu więc miejscach spotkać można różnych wolontariuszy zbierających na to czy na tamto. Niektórzy potrzebujący, wykorzystując podwyższoną w tym okresie wrażliwość potencjalnych darczyńców, biorą jednak sprawy w swoje ręce.


kto-pyta.jpgLudzka ciekawość nie zna granic. Niektórzy mówią, że gdyby nie ona, do tej pory nie wyszlibyśmy z jaskiń. Zaczynając więc już od wieku dziecięcego ludzie pytają o wszystko. I tylko od cierpliwości adresatów tychże pytań zależy w jakim tempie rośnie ogólny poziom wiedzy i świadomości. Zgodnie więc z ideą wzrostu w tym duchu, również my jako adresaci wielu wątpliwości, wykazując dużą wrażliwość i wyrozumiałość, na miarę naszych skromnych możliwości, staramy się odpowiadać temu wyzwaniu.


sito.jpgKominy stalowe były, są i z pewnością będą w użytku. Przemawia za nimi prostota montażu, szybkość jego przeprowadzenia i co jest niekiedy decydujące, nieduży ciężar całego systemu. Osobiście znam kominiarza, który właśnie ze względów ekonomicznych, przede wszystkim na skutek ogromnej oszczędności czasu, jak to on sam stwierdził nigdy nie będzie proponował kominów ceramicznych. Czy zatem wszyscy uczestnicy takiej transakcji mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani i czy wszyscy czerpać będą podobne korzyści?


Lepianka

26.09.2015

lepianka.jpgLepianka to rodzaj budowli mieszkalnej bądź gospodarczej wykonanej z niewypalonej gliny. Podobno budowano tak już pod koniec XIX wieku. Mimo iż dzisiaj, szczególnie w Polsce, domy z gliny są już mało popularne, to w takich krajach jak Szwecja, Kanada, Belgia czy Holandia pomysł na podobne budowanie znajduje swoich zwolenników. Sam do dziś pamiętam specyficzny klimat panujący wewnątrz takiego budynku, należącego niegdyś do mojej babci, natomiast ze specjalistami od lepienia do czynienia miałem całkiem niedawno w Ostrowcu Świętokrzyskim.


komin-w-drewnianym-domu-2.jpgDomy z drewna niewątpliwie mają swój urok. Są jednak tacy, którzy nigdy by się na taki nie zdecydowali. Wśród zarzutów stawianych przez sceptyków podobnych rozwiązań padają argumenty, że z roku na rok dom z drewna traci na wartości w związku z procesami starzenia się drewna. Są to procesy nieodwracalne, spowodowane długotrwałymi działaniami czynników zewnętrznych takich jak wilgotność, zmiany temperatury, promieniowanie UV. Dodatkowo jest wysoce podatne na korozję biologiczną, a więc działanie owadów czy grzybów. Jednak najpoważniejszym mankamentem takiego rozwiązania okazuje się wysoka łatwopalność. Stąd też wśród posiadaczy domów drewnianych pojawiają się uzasadnione obawy i pytania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego.


© brata.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: strony internetowe słupsk